دانلود رمان اورلاندو | ویرجینیا وولف | بلاگ

دانلود رمان اورلاندو | ویرجینیا وولف

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

اورلاندو : یک بیوگرافی رمانی از ویرجینیا وولف است که نخستین بار در ۱۱ اکتبر ۱۹۲۸ منتشر شد. رمانی جسور الهام گرفته از گذشته ی پرتلاطم دوست خانوادگی وولف، شاعر و رمان نویس اشرافی ویتا سکویل-وِست است. این رمان یکی از رمان‌های محبوب و قابل دسترس وولف به عنوان تاریخی از ادبیات انگلیسی در فرم هجو است. کتاب ماجراجویی‌های زندگی یک شاعر و تغییر جنسیت وی از مرد به زن و دیدار با شخصیت‌های کلیدی تاریخ ادبیات انگلیسی را بیان می‌کند. با درنظرگرفتن آن به عنوان اثر کلاسیک فمنیستی، کتاب به صورت گسترده توسط دانشمندان سبک نوشتار زنانگی، مطالعات جندر و ترانسجندر نوشته شده است.
چندین اقتباس از اثر وجود دارد: تاتری مشترک توسط رابرت ویلسون (کارگردان) و نویسنده دِرل پینکنی در سال ۱۹۸۹. اقتباس فیلمی آن در سال ۱۹۹۲ با شرکت تیلدا سوئینتن به عنوان اورلاندو پخش شد. اقتباس دیگر تاتر، که برای اولین بار در شهر نیویورک توسط سارا رول در سال۲۰۱۰ بر روی صحنه آمد.

***

اورلاندو اثری است از نوع فانتزی درباره تناسخ، یعنی نظریه­ای که در عصر الیزابت رواج بسیار داشت. این رمان ملهم از شخصیت ویکتوریا سکویل وست، بانوی رمان­نویس انگلیسی، است که دوست صمیمی نویسنده و، در نگاه او، تحقق آخرین تجسد اورلاندو بود.کتاب از تصویر او مایه گرفته است. شخصیت شگفت­ انگیز اورلاندو، که هم مرد و هم زن است، و بیش از سه قرن با گنجینه ه­ای پایان­ ناپذیر از اندیشه­ ها و احساسات زیسته است، به نویسنده امکان می­دهد که تصور زنده ای از تغییر مدام زندگی به دست آورد؛ زندگی ای که در آن صورتهای «من» دائماً دستخوش دگرگونی و انحلال و مفهوم زمان بسیار متغیر و نسبی است. اورلاندو ، که در غنای شعری به پای به سوی فانوس دریایی یا خیزابها نمی­رسد، در راهی که نویسنده برای جستجو و آفرینش یک سبک هنری جدید در پیش گرفته است، گام مهمی به شمار می­رود.

📙 رمان اورلاندو

🖊 به قلم ویرجینیا وولف

📝 ترجمۀ محمد نادری

📖 تعداد صفحات : 391

🇮🇷 زبان اصلی : انگلیسی

برای دانلود فایل PDF رمان اورلاندو بر روی اینجا کلیک کنید.

.

.

.

...
نویسنده : بازدید : 107 تاريخ : شنبه 14 مرداد 1396 ساعت: 16:46